İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeşil salon dekorasyonu ile ferahlığı yakalayın

                Pek çoğumuz salonlarda genel olarak koyu ya da açık renkler tercih ederek, standart renk seçimleri gerçekleştiriyoruz. Artık beyaz ya da tamamen siyah tasarımlardan sıkılanlar, daha farklı bir havayı yansıtabilirler. Bir botanik tarza ne dersiniz? Yeşilin en güzel tonları, yeşil salon dekorasyonu içerisinde yer alırken, koltukların oturma noktaları yine krem ya da bej tercih edilirken, sırt yaslama ya da kol dayamaları, yeşilin en güzel tonları ile desteklenebilir.

Yeşil duvar kâğıtları

Botanik bir tarz oluşturabilmek için, en güzel tasarımlara sahip duvar kâğıtları da kullanılabilir. Tabi ki oda içerisinde bulunan mobilyalar, duvar kâğıtları ile bir uyum içerisinde olmalıdır. Eğer ki duvar kâğıtlarında yeşil ağırlıkta ise, orta sehpa üzerinde de yeşil mi yeşil bir çiçek ya da bitki, salonunuzun dekorasyonunu ortaya koyabilir.

Oturma grupları seçimi

Bahsedilen yeşil salon dekorasyonu için, oturma grupları yeşil tonlardan tercih edilebilir. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

  • Tamamen yeşil tonları kullanmak boğucu olacaktır.
  • Koltukta fıstık yeşili kullanabileceğiniz gibi, halınızda da beyaz ve yeşilin karşımı bir renk tercih edilmelidir.
  • Yine kullanılan orta sehpa, tamamen yeşil olursa, maalesef yanlış seçimlerden olabilir. Biraz daha kremleştirilmiş bir beyaz sizlere yardımcı olabilir.
  • Tekli oturma grupları ise, ana renk olarak beyaz, krem bej renklerden tercih edilerek, üzerinde yer alan desenlerin ya da çiçeklerin yeşil olabilmesi iyi bir seçim olabilir.
  • Tabi ki yine daha açık bir duvara, yine yeşil bir saatte uygulanabilir.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir