İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yaz İçin Şapka Modelleri

Yaz için kullanılan şapka modelleri daha çok plaj şapkalarından ve kasket şapkalardan oluşur. Plajlarda takılan şapkaların yanı sıra; gündelik hayatta kullanılan şapka türleri de mevcuttur.

1- Geniş Plaj Şapkaları 

Yaz için kullanılan plaj şapkaların güneşten korunmanızı sağladığı gibi şık halleriyle de dikkat çeker. Geniş bir tasarıma sahip olan bu şapkalar genellikle açık renk tonlarından seçilir. Bazı modelleri ise desenli ve renklidir.

genis-plaj-sapka-trendleri-2015

2- Kovboy Şapkaları 

Şapkalar kişiliğinizi yansıtan aksesuarlardan biridir. Kovboy stilini seven kadınlar bu sene kovboy şapkalarından ilham alarak daha şık görünecekler. Kahverengi deri kovboy şapkasını yine salaş kovboy botlarıyla yaz ayında bile kullanabilirsiniz. Askılı basit tasarımlı üstlerle beraber kovboy şapkasını daha fazla ön olana çıkarabilirsiniz.

images (1)

3- Spor ve Kasket Şapka Modelleri 

Spor şapka modelleri hem spor yaparken hemde gündelik olarak kullanılabilecek şapka modellerini oluşturur. Renkli modelleri olduğu gibi daha çok tek renk modelleri tercih edilir. Spor şapkaları gündüz kullanacaksanız açık renk, akşam saatlerinde kullanacaksanız koyu renk olanları tercih edin.

sonbahar-kis-bayan-spor-sapka-modelleri-2015

4- Deri Şapka Modelleri 

Şapka modelleri arasında yüzeyi ile en dikkat çekici özelliklere sahip olan şapkalardan biri de; deri şapkalardır. Üzerinde herhangi bir amblem barındıran deri şapkalar zıt renklerin bir araya gelmesiyle oluşturulur. Lacivert ve beyaz deri şapkalarda sıklıkla kullanılır.

TruckerCap

5- Hasır Şapka Modelleri 

Hasır şapkalar çiçekli elbiselerin en tanıdık aksesuarlarından biridir. Üstelik dokusunda yer alan çiçek detaylar hasır şapkaların havasını daha da güçlendirir. Hasır şapkaları çiçekli parçalarla yaz aylarında başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz.

images

6- Detaylı Şapka Modelleri 

Şapka türleri içinde iki renkli modelleriyle göz dolduran detaylı şapkalar tek rengin üzerine çeşitli şekillerde hareketlendirilmiş şekilde tasarlanır. Şapkanın üst kısmında yer alan desenli bir bant yaz havasını şapkalara daha iyi yansıtır. İki renkli şapka modelleri sahillerin ve gündelik hayatın popüler şapkaları içindedir. Sizde isterseniz uzun şifon bir elbise üzerine detaylı şapkanızı geçirebilirsiniz.

Beyaz-desenli-detaylı-yazlık-bayan-şapka-modeli-örneği

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir