İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Retro Makyaj Modası

1960’lardan bu yana bayanların tercih ettiği makyajlardan olan Retro makyaj stili çağa uyum sağlayarak yine gözde olmaya devam ediyor. Porselen bir yüz hattına sahip olarak gözler ve dudaklar özerine yoğunlaşan bu makyaj ile bayanlar daha çekici bir görünüme kavuşuyor.

retro-makyaj-nedir

Retro Makyaj Nasıl Yapılır?

Yüzün porselen bir tablo olarak görüldüğü bu makyaj türünde cildin pürüzsüz ve beyaz olması esastır. Ten renginizden bir ton ve ya 2 ton açık fondöten kullanabilirsiniz. Gözler ise en dikkat çeken birinci bölgedir. Gök kapaklarını belirgin yapmak için orta kalınlıkta bir eyerliner kullanmak yeterli olacaktır. Ayrıca kirpiklerde mümkün olduğunca yukarı doğru uzatılmalı ve bol bol maskara ile belirginleştirilmedir.

retro-makyaj-nasil-yapilir

Gözlerden sonra dikkat çekici diğer bir bölge ise dudaklardır. Gözlerin belirginliğini gölgelemeyecek şekilde koyu pembe ya da kırmızı rujlar kullanılabilir. Retro makyaj yapımı aslında zor gibi görünen ancak oldukça basit işlemlerden oluşan bir makyaj türüdür. Bu makyajla uyumlu Retro modası da takip edildiğinde tam bir bütünlük oluşturulabilecektir.

retro-makyaj

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir