İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Nike Air Max 2015

Günlük giyimde spor tarzı benimseyenlerin birçoğunun ayağında olan bir ayakkabı modelinden bahsediyoruz. Onun adı Nike’ın Air Max! Bu ayakkabılar hem çok rahat hem de çok havalılar. Spor ayakkabıdaki trendleri tepeden tırnağa kıskandıran Nike Air Max Modelleri 26 Mart’ta kendi gününü kutlayacak. Böyle önemi bir koleksiyonun son derece ilginç bir hikâyesi olması gerekir değil mi?

NIKE-AIR-MAX-Woman-resimleri
NIKE AIR MAX 2015

Air Max macerası ilk olarak Nike markasının en önemli ve ilk tasarımcısı Tinker Hatfield tarafından başlatıldı. Nike Air tabanlar, o zamanlar zaten tanıtılmış ve koşu meraklıları arasında büyük ilgi görmüştü. Ancak bu yeterli görülmedi ve ayağın altındaki hava hissinin artırılması ve insanların bunu görerek, farkını anlaması gerekiyordu. Böylece Air taban ünitelerini giderek daha kompleks hale getirildi. Gelişen teknolojiden de yararlanılarak ortaya mükemmel koşu ve yürüyüş ayakkabıları çıkarıldı.

nike-air-max-ayakkabi-resimleri
Nike Air Max Ayakkabi Modelleri

Görünüm olarak zamanın çok ilerisinde olan Nike Air Max serisi aynı zamanda gerektirdiği üretim koşulları açısından da günün teknolojisinin izinden gitmektedir. O kadar ki, ilk Air Max ayakkabısı üretildiğinde var olan teknoloji, modeli hayata geçirmeye yeterli değildi. Bu nedenle de üretilemiyordu fakat Hatfield, tasarımını yeniden yorumlayıp üretilebilir hale getirdi. Böylece ilk Nike Air Max ayakkabısı Nike Air Max 1 adıyla piyasaya çıktı. Modelin ilk ve daha ileri olan versiyonu Air Max Zero ise Air Max Günü’nü kutlamak amacıyla özgün fikir arayan Nike Sportswear tasarım ekibi, arşive girene kadar beklemek zorunda kaldı. Tekrar ele alınan proje, ilk tasarım fikrine sadık kalarak ve inovasyon unsurları eklenip tekrar yorumlanarak Hatfield’ın danışmanlığında, onun orijinal konsepti hayata geçirildi.

nike-air-max-resimleri
Nike Air Max 2015 Modelleri

Bir yorum

  1. gülay kırış gülay kırış 29 Mart 2015

    bu modeli biliyorum gerçekten çok rahat nike air max ayakkabısı tam bana göre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir