İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kolay Yüz Maskesi Tarifi

Günümüzde birçok yüz maskesi farklı şekillerde cilde fayda sağlar. Özellikle pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kadınların tercihi olan bu maskeler kolay hazırlanışları ile ön plana çıkar. Bu yazımızda sizlere kolay yüz maskesi tarifi konularında yardımcı olmaya çalışacak hatta evde kendi imkanlarınız ile hazırlayabileceğiniz maskelerden örnekler vereceğiz. Şimdi yüz maskesi tariflerine ve cilde sağladığı etkilere daha yakından bakalım.

Sizler için elimizden geldiğince hızlı ve kesintisiz bir şekilde kolay maske tarifleri vermeye çalışıyoruz. Daha farklı bir konu başlığına ulaşmak isterseniz bizi yorumsuz bırakmazsanız seviniriz.

Yüz Maskesi Tarifleri

Pürüzsüz, berrak ve bir o kadar da etkili bir cilde sahip olmak için evde kendi imkanlarınız ile kolayca hazırlayabileceğiniz bu maskeler, cildinizde oluşan sorunları giderecek ve bunun yanında etkili bir bakım yapacaktır.

Bal ve Çilek Maskesi Hazırlanışı

Gerekli Malzemeler;

  • 3 tane çilek
  • 2 çay kaşığı kadar bal

Hazırlanışı;

Maske uygulanmaya başlanmadan önce yüz tamamen temizlenir ve bunun ardından kurulanarak maske için hazır hale getirilir. Maskenin hazırlanışı çileklerin yıkanması ile başlar ve yıkamanın ardından çok cıvımayacak şekilde çilekler ezilir. Uygun büyüklükte bir kabın içerisinde ezilen çilekler ile bal karıştırılır ve hazırlanan karışım parmaklar yardımıyla yüze sürülür. Yüze sürülen maskenin en az 20 dakika kadar yüzde bekletilmesi gerekir. Yeteri kadar yüzde bekletilen maske daha sonra ciltten atılmak üzere yüz durulanır ve durulamanın ardından yüz yumuşak bir havlu ile kurulanır. Kurulamanın ardından eğer yüzde sertleşme ya da kuruluk gibi durumlar oluşursa uygun bir nemlendirici kullanmak yeterli olacaktır. Haftada en az 2 kez uygulanması tavsiye edilen maskenin 1 ay sonra sonuç verdiğini söylemek mümkündür.

Bizim Hakkımızda

Daha farklı bir sorunuz olursa güzellik bölümüne göz atabilirsiniz. Elimizden geldiğince merak ettiğiniz her konu başlığında sizi bilgilendirmek isteriz. Önceliğimiz siz değerli ziyaretçilerimizin hızlı bir şekilde doğru olan bilgilere ulaşmasını sağlamaktır. Web sitemiz üzerinde güzellik, moda, dekorasyon gibi konu başlıklarında yazılar yayınlanmaktadır.

Daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz yorum yazabilir yada editör olmak için adresimize ulaşabilirsiniz. Herkese mutlu haftalar diliyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir