İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sokak Modasının Enleri: Keten Ceket Modelleri

Sokak Modasının Enleri: Keten Ceket Modelleri

 

Günlük hayatımızda kullanımın en rahat bulunduğu çeşitli kumaşları bulunmaktadır. Birçok kumaş arasında polyester, ipek, yünlü, keten bulunmaktadır. Bunlar arasında keten kumaş, kumaş olarak en güzel ve tercih edilen kumaşlar arasında olandır. Keten kumaş oldukça kullanışlı olmasına rağmen kumaşın özelliğine bakıldığı zaman, doğal bir elyaf olarak bilinir. Özellikle pamuklu kumaşa göre oldukça dayanıklı olması ise dikkat çekmektedir. Nemi hızlı bir şekilde emmesine rağmen bir kötü yanı bulunmaktadır. Bu kötü tarafı ise, çok çabuk kırışıyor olmasıdır. Çabuk kırılması sebebiyle rahat bir kullanımı yoktur.

Giyim sektöründe keten kumaşın kullanılmasının en çok tercih edilmesinin sebebi ise, vücudun hava almasını sağlaması sebebiyle serinlik hissedilmesini sağlamasıdır. Özellikle mevsimsel geçişlerin yaşandığı zamanlarda tercih edilen bir kumaştır. Bu tür havalarda tercih edilen bir giyim olarak ceketler oldukça kullanışlıdır. Bu sebeple keten ceket modellerine baktığımızda, fark ediyoruz ki oldukça talep edilen bir ürün olmasıdır. Ayrıca pürüzsüz ve tüysüz bir özelliğe sahip olması sebebiyle kiri tutmaz. Ve bu sebeple gönül rahatlığıyla giyilebilir. Temizliği ise, soğuk suyla yapılması gerekir. Makine ile yıkanmaya uygun bir kumaş değildir.

Keten ceket modelleri, mevsimsel geçişlerde oldukça talep edilmesi ve istenmesi durumunda mağazalarda yerini birçok çeşit renkleriyle görmek mümkün olmaktadır. Özellikle dar kesim ceket modelleri keten ceketlerde uygulanmaktadır. Böylelikle hem şıklığı hem de modernliği yaşayabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir