İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karbonat Maskesi Hazırlanışı – Karbonat Maskesi Nasıl Hazırlanır

Hatırlarsanız kısa bir süre öncesinde karbonat ile saçımı yıkamaya başladığımı söylemiştim. Karbonatın ciddi anlamda mideye, saçlara ve cilt için son derece olumlu faydaları olduğunu biliyoruz. Bu sebepten sizler için karbonat maskesi nasıl hazırlanır ve ne gibi farklılıkları vardır sorularının cevaplarını araştıracağız. Daha farklı maskeler araştırmak isterseniz güzellik bölümüne göz atabilirsiniz. Her geçen gün güncellenen yapısı ile başka adreslerde bulunmayan maske tariflerine buradan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Karbonat Maskesi İçin Gerekli Malzemeler

  • ½ yemek kaşığı karbonat
  • ½ yemek kaşığı su

Karbonat Maskesinin Hazırlanışı

Karbonat ve suyu uygun bir kap içerisinde koyu bir kıvam alana kadar karıştırmaya devam edin. Karışım hazır hale geldikten sonra cildinize dairesel hareketler çizerek uygulayın ve bu uygulamayı en az 1,5 – 2 dakika kadar sürdürün. Uygulamanın ardından maskenin en az 15 dakika kadar cildinizde kalmasını sağlayın ve bu sürenin sonunda çok sert olmayacak şekilde durulama safhasına geçin. Duruladıktan sonra nemlendirici krem yardımıyla cildinizi nemlendirmeniz tavsiye edilir. Maskenin hazırlanışında verdiğimiz malzeme oranları az geldiyse malzemeleri eşit oranda olacak şekilde artırabilirsiniz. Haftada en az 2 kez maskeyi cildinize uygulamayı unutmayın.

Hatırlarsanız kısa bir süre önce Türk kahvesi maskesinden bahsetmiştik. Türk kahvesinin insan cildiniz besleyen ve yumuşaklık veren dokusunun farklı özelliklerinden de bahsetmiştik. Karbonat maskesi bu özelliği bakımından son derece farklı ve ayrıcalıklı bir maske olacaktır. Bu maske hakkında yorumlarınızı çok merak ediyorum.

Sonuç olarak

Ekibimiz adresimizde elimizden geldiğince hızlı ve kesintisiz bir şekilde güzellik, moda, aksesuar ve dekorasyon konusunda sizlere destek vermeye çalışıyor. Bu noktada avantajlı olan seçeneklere ulaşmak ve farklı konu başlıkları hakkında bilgi almak isterseniz sadece yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz. Elimizden geldiğince size yardımcı olmaya çalışırız. Bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir