İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Günlük Kot Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dolabınızda giyecek hiç kot olmadığını mı düşünüyorsunuz? Peki ama dolabınız size katılıyor mu? Sabahları ne giysem diye düşünürken açtığınızda sizi karşılayan pek çok pantolon olmasına rağmen hep aynı pantolonları mı giyiyorsunuz? O zaman kot seçerken dikkat edilmesi gerekenler başlığı tam size göre!

Nasıl Seçim Yapmalı

Öncelikle sizi anlatan ürünleri tercih etmekle başlayabilirsiniz. Herkesin yıllar içerisinde oturan bir çizgisi vardır.  Bu çizginin çok dışına taşan pantolonları tercih ederseniz belli bir süre sonra (hevesinizi aldıktan sonra) onları giyemezsiniz. Kendinizi rahat bırakarak düşünmeye başlayın.

Bu sayede ihtiyacınız olan ürünleri alabilir ve daha rahat bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Her zaman için almak zorunda olduğunuz baskısında kendinizi alışverişe sürüklemeyin.

Hedeflerinizden Şaşmayın

Öncelikle günlük kot seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu başlığı farklı bir ihtiyacınıza yönelmemenizdir. Mağazaya kot almak için girdiyseniz başka bir ürün almanız yada onlara yönelmeniz hedefinizden şaşmanız anlamına gelir. Genellikle mağazaların baskın ürün satış yöntemlerinden bir tanesi de çeşitleri yan yana koymak yerine mağazalar içine dağıtmaktır. Bunu kot menüsünde çok fazla yapamazlar. Bu sebepten bir mağazada kot seçerken başka bir ürüne dikkat vermemeye gayret gösterin.

Fiyat Aralığı Ne Olsun

Bütçenizi siz belirlersiniz. Yalnız kot seçerken pek çok markanın ortalama ürünler ürettiğini düşünecek olursanız çok marka çizgisi içerisinde gezmenize gerek yoktur. O sebepten doğrudan uygun olanın olduğu ürünlere yoğunlaşabilirsiniz. Farklı mağazaları da gezebilirsiniz.

Nasıl sizin bir tarzınız varsa kot seçerken dikkat etmeniz gereken mağazalarında benzer tarzları olduğunu unutmamak gerekmektedir. Bu sebepten ki kot seçim aralığının ön plana çıkan ayrıcalıklarına dikkat etmenizin büyük bir önem vermek gerekmektedir.

Sonuç Olarak

  • Kendinizi tanıyın
  • Bütçenizi tanıyın
  • Mağazaların oyunlarından uzak durun
  • Ne alacağınızı bilin
  • Birden fazla ürüne odaklanmayın

Sonunda kot seçerken kazak yada elbise bölümünde kendinizi bulmadan mağazadan çıkın. Bu sayede dolabınızı dolduran gereksiz ayrıntı olarak canınızı çıkan ve masraf olan ürünlerden de uzak durmuş olursunuz. Başka bir zaman çamaşıra ihtiyaç duyduğunuzda yada elbise almak istediğinizde kot seçerken yaptığınız adımları uygulayabilirsiniz. Sonunda kazanan siz olacaksınız. Mutlu haftalar…

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir