İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Erkeklerin Zevk Noktaları Hakkında Bilgi

Kadınların olduğu gibi erkeklerin de cinsel ilişki anında zevk aldığı noktalar vardır. Hatta bir erkeği cinsel ilişkiye daha istekli bir hale getirmek için bu noktalara daha fazla yönelmek ve bu şekilde erkekleri baştan çıkarmak mümkündür. Uzmanların yaptıkları araştırmalar, erkeklerin vücutlarındaki bazı bölgelerden oldukça yüksek oranda zevk aldıklarını ortaya çıkarmıştır. Erkeklerin zevk noktaları cinsel ilişkinin daha etkili bir şekilde geçmesine önemli etkiler sunar.

Erkeklerin Zevk Aldıkları Noktalar Nerelerdir?

Yazımızın başlığından da anlaşılacağı gibi erkeklerin zevk aldığı noktalar birden fazladır. Ayrıca bilinenin aksine erkekler sadece cinsel organlarından zevk almaz. Genelde kadınlar erkeklerin sadece cinsel organlarından etkilendiklerini ve zevk aldıklarını zanneder. Aslında durum hiç de böyle değildir. Aksine cinsel organın yanı sıra erkeklerin zevk aldığı 7 farklı nokta daha vardır. İşte erkeklerin zevk noktaları;

erkeklerin-zevk-aldiklari-noktalar-resim

1. Göğüslerin uçları

2. Alt dudağın hemen dışı

3. Boynun ön tarafı

4. Gövde

5. Perine adı verilen bölge (anüs ve penisin arasında kalan kısım)

6. Cinsel organın baş kısmı

7. Testisleri bir araya getiren çizgi

8. Penisin altında yer alan frenulum bölgesi

Erkeklerin Zevk Noktaları ve Fazlası

Kadınların bildiğinin aksine erkeklerin sadece cinsel organlarından zevk almadıklarını belirtmiştik. Bunun dışında 7 ayrı noktadan daha zevk alan erkekler, karşı cins tarafından yeterli ilgi gösterilmediği için cinsel ilişkiye hazırlanmakta zorluk yaşayabilmektedir. Oysa kadınların cinsel ilişki için belirli bir hazırlık süreci olduğu kadar erkeklerin de vardır. Bu nedenle hazırlık sürecini kolaylaştırmak için her iki tarafında birbirine gereken ilgiyi göstermesi gerekmektedir.

erkeklerin-zevk-aldigi-noktalar-resim

Yukarıda belirtmiş olduğumuz erkeklerin zevk noktaları, cinsel ilişkiye tam olarak başlamadan önce kadınların etki edebileceği noktalar arasında karşımıza çıkar. Yani ilk anda erkeğin özel bölgelerine dokunmak utanma açısından zor olabilir. Ancak alt dudak, boyun ve gövde gibi bölgeler hemen herkesin daha cinsel ilişki başında kolayca etki edebileceği ya da diğer bir deyişle dokunabileceği bölgeler arasında karşımıza çıkar.

Ayrıca yukarıda belirtmiş olduğumuz zevk noktalarının erkekleri bu denli etkilemesi genel olarak sinirlerin buralarda toplanmasına bağlanmıştır. Sinir hücrelerinin yoğun olduğu bölgelere etki edilmesi ile erkekler ilişki için daha istekli bir hale gelebilmektedir.

Kaynak: http://www.kadindenince.com/erkeklerin-zevk-noktalari-nerelerdir/

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir