İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır

Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır

Bildiğiniz gibi yağlı ciltler, cilt bakımlarının düzenli olarak yapılmasını gerektiren bir özelliğe sahiptir. Aksi taktirde, sivilceler, akneler ve siyah noktalar oluşumunu hızlandırarak, kötü bir cilde sahip olabilmenizi sağarken, estetik bozuklukları meydana getirecektir. Sizlerde bu konuda, doğal yüz maskesi nasıl yapılır sorularınıza cevap bulabilmek için, aşağıda yer alan içeriklerden yardım alabilirsiniz.

Bal ve limon maskesi

                Limon içeriğinde yer alan C vitamini, bal ile karıştırıldığında sizlere mükemmel bir etki verebilir. Hem vitamin hem de yağ emici özelliği bakımından limon kullanmak, yağlı ciltler için tercih edilir bir yöntemdir. Malzemeler şöyledir.

 • 1 tatlı kaşığı kadar bal
 • 1 tatlı kaşığı limon suyu
 • Yeteri miktarda süt

Oldukça kolay bulunan bu malzemeler ile doğal yüz maskesi nasıl yapılır sorularınıza cevap bulabileceksiniz. Bu malzemeleri bir kâsede karıştırarak, yüzünüze uygulayabilirsiniz. Uygulama gerçekleştikten sonra ise, 15 ile 20 dakika aralığında içerik yüzünüzden arındırılmalıdır. Kuru ve sıkı bir cilde sahip olacağınızdan dolayı, nemlendirici kremlerden destek almanız da önemlidir.

Kil maskesi

                Yine yağlı ciltler için uygulanması gereken bir maske türüdür.

 • 2 tatlı kaşığı su
 • 1 tatlı kaşığı toz şeker
 • 2 yemek kaşığı maya
 • 3 yemek kaşığı kil

İlk olarak mayayı su içerisinde eriterek, diğer malzemeleri de içeriğe karıştırabilirsiniz. Yeterli kıvama geldikten sonra, yüzünüze uygulayabilirsiniz. Fakat bu maske türü, 10 günde sadece 1 defa kullanılması uygun görülmüştür.

Doğal Yüz Maskesi Nasıl Yapılır

İlk yorum yapan siz olun

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir