İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çocuk Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır

Doğru bilinen pek çok yanlış dekorasyon konusunda elimizi kolumuzu bağlamaktadır. Söz konusu olan çocuk odası dekorasyonu olduğunda da aynı durumun geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Çoğunlukla yeni anne babalar bir heyecanla çocuk odası satan mağazalara giderler. Dikkat edilirse burada çoğunlukla dekorasyon evler de olduğundan daha farklı olarak yapılmıştır. Daha yüksek duvarlar, ışık kaynakları ve pahalı yan aksesuarlar hemen dikkatinizi çeker. Daha fazla bilgi sahibi olmak adına dekorasyon bölümüne göz atabilirsiniz.

Dekorasyon ve Çocuk Odası Dekorasyonu Farkları

Günlük hayatta denediğiniz pek çok yardımcının çocuk odası dekorasyonu söz konusu olduğunda bizi yanılttığını kabul edebiliriz. Çocuk odası dekorasyonu biraz daha yorucu ve pahalı olabilir. Peki ama nasıl başlamalı ve ne yapmalı?

Öncelikle ev size aitse farklı kira ise farklı hareket etmeniz gerekmektedir. Bütçenizin de hareket alanınızı çok ciddi anlamda kısıtlayacağı unutulmamalıdır. Bebeğiniz için seçtiğiniz eşyaların özellikle kaliteli olması gerektiğini unutmamalısınız. Bu konuda farklı seçenekler ön plana çıksa da dekorasyon söz konusu olduğunda avantajlı hale geçmek sanıldığı kadar zor değildir.

Çocuk Odası Dekorasyonu Adımları

Öncelikle duvarlardan başlayın. Odayı boş düşünün ve duvarlar pis ve gri tonlarında ise bunu çocuğunuz için eğlenceli ve sağlıklı bir renge boyayarak başlayabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun sağlıklı olmasına bir artı olacaktır. İkinci basamak çocuk odası seçimidir. Cinsiyet, yaş, ekonomik durumunuza göre size uygun olan bir çocuk odasını tercih edebilirsiniz.

Mağazaların Tuzakları

Tercih ettiğiniz bu ürünün montajından tutunda teknik servisine kadar mağazaların garantisindedir. Yalnız tek problem sizin mağazalarda ki gibi geniş ve ışıklı alanlara sahip olmamanızdır. Bu sebepten dar bir alana sahipseniz daha basit ve daha minik ürünleri tercih edebilirsiniz. Kalafatlı diye tabi edilen büyük ürünler küçük odalara girdiği zaman çok komik görüntüler ortaya çıkarabilir.

Bunların yerine daha masum, küçük ve minyon modelleri deneyebilirsiniz. Bebeğinizin rahat etmesini sağlayacak bu şekilde üretilmiş pek çok farklı ürün bulabilirsiniz.

Yan Ürünleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Örneğin, bir abajur, halı yada avize alırken genel konsepte uygun şekilde dizayn etmeyi deneyebilirsiniz. Bu sayede hem rahat edersiniz. Hem de uzun vadede kendinizi ön plana çıkaracak pek çok farklı seçeneği bir arada deneyebilirsiniz. Bebek odası için de biraz daha büyüyünce de kullanır mantığını çocuk odası alırken de deneyebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir