İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çiçek Deseni Modası

Çiçekler baharın habercisi olarak bilinirken modada ise yazın habercisi olarak biliniyor. İlkbahar yaz aylarına girişle birlikte çiçek açan moda çiçek desenli elbiseler, çantalar, ayakkabılar üretmeye başlıyor. 2015 yılında da kendini gösteren çiçek deseni modası Retro ve vintage modellerle birlikte etkisini daha da göstermeye başladı.

Elbiseler Çiçek Açıyor

Genellikle elbiselerde gördüğümüz çiçek desenleri irili ufaklı çiçeklerin rengarenk birlikteliği ile göz kamaştırıyor. Çiçek desenli ayakkabılar ve çantalarda sevilen aksesuarlar olarak ilk bahar-yaz aylarında tercih edilebiliyor. 2015 çiçek deseni modası küçük çiçeklerin aksine büyük çiçeklerin yılı oluyor. Kıyafetlerden, aksesuarlara hatta eldeki defterlere kalemlere kadar her yerde çiçek desenlerini bulabilirsiniz.

Çiçek Desenli Kıyafet Kombinleri

Çiçek desenleri hangi parçada kullanılıyorsa diğer parçalarda ona uyum gösterecek tasarımlardan seçilmelidir. Yani bütün kıyafet ve aksesuarların çiçek desenli olmaması diğer kıyafet ve aksesuarların çiçeklerle uyumlu bir şekilde sade renklerle kombinlenmesi gerekir. Çiçek desenli kıyafetler daha sportif bir görüntü uyandıracağı için klasik görünmek isteyenler çiçeklerle koyu renkleri kombinleyebilirler.

 

 

 

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir