İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2015 NormCore Modası

Sokak modası son yıllarda ilginç örneklerini sunmaya devam ediyor. Birbiriyle ilgisiz kıyafetlerin bir arada uyumsuzluk modasını oluşturmasının adını modacılar NormCore sokak modası olarak koydular. Normcore kelime anlamı stilsiz olarak tercüme edilebilir. İngilizce kökenli iki kelime olan ‘’norm’’(ölçün) ve ‘’core’’(çekirdek) kelimelerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş devşirme bir kelimedir. Ancak bu kelime özellikle 2015 yılının sokak modasına yön veren en etkili moda akımının ismi de olmayı başardı.

2015-normcore-modasi (2) resimleri
Siyahın büyüsü, pembenin çekiciliği

Stilsizlik stili NormCore

Özellikle bu kışa damgasını vuran Normcore modası, aslına bakarsanız bekarların yıllardır benimsediği bir stil. Yani Normcore modasına uymak için fazladan bir çaba sarf etmenize gerek yok! Hatta Normcore modası ilgisiz kıyafetleri bir arada kullanarak elde edebilir. Yüksek bel jeanlar, kazaklar, bol kabanlar, atkılar, spor ayakkabılar ve bunun sonucunda oluşan salaş bir görünümle Normcore modasını yakalayabilirsiniz.

2015-normcore-modasi (3) resimleri
Siyah, beyaz ve krem renklerle uyumsuzluk uyumu

Bir antitrend uygulamasıdır Normcore

Son zamanlarda modada belirli kalıpların dışına çıkılma isteği ve salaş, rahat giyim tutkunu modacıların fikirleri bu moda akımının gelişmesinde büyük katkılar sağlamıştır. İşin ilginç tarafı, her ne kadar tüm moda trendlerine karşı bir duruş olarak ortaya çıksa da onun bir moda trendi hale gelmesidir. Rahatlık isteyen herkesin öncelikli tercihi olarak moda dünyasında kendine sağlam bir yer edinmiştir.

2015-normcore-modasi (4) resimleri
Farklı tarzların buluşması: Normcore

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir